Pousada Nobre Vista
| Gratis WiFi Gratis WiFi på værelserne | Swimmingpool Udendørs pool | Spa og afslapning Spalounge |
| Mad/Drikke Restaurant Bar/ Lounge område | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Adgang for rullestole Adgang til kørestol |
| Aircondition Klimaanlæg |
Pousada Nobre Vista Pirenópolis har en swimmingpool og ligger 25 minutters gang fra Familia Pompeu Museum. Hotellet har også Wi-Fi på alle værelser.
Centrum af Pirenópolis kan man nå inden for 15-minutters gårtur. Gæsterne kan nå sådanne landemærker som Centro Histórico de Pirenópolis på 30 minutters gågang. Du kan komme til Cachoeiras dos Dragões om få minutter i bil.
Bistro na Roca ligger kun 50 meter fra stedet og serverer italienske måltider.
- Lokale seværdigheder
- Cine Pireneus2 km
- Cachoeiras dos Dragões1,9 km
- Familia Pompeu Museum1,8 km
- Santuario de Vida Silvestre1,9 km
- Cine Teatro Pireneus1,8 km
- Santa Cruz1,8 km
- Rosario Church Matrix2 km
- Cavalhadas Museum1,9 km
- Lufthavne
- Santa Genoveva/Goiania Lufthavn114 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Gratis WiFi
- Parkering
- Handicapværelser/ faciliteter
- Adgang til kørestol
- 24 timers vagtservice
- Allergivenlige værelser
- Kamin
- Handicap bad
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Restaurant
- Bar/ Lounge område
- Picnic område/ Borde
- Særlige diætmenuer
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Solseng
- Have
- Spalounge
På værelset
- Gratis WiFi på værelserne
- Klimaanlæg
- Havemøbler
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Pousada Nobre Vista hotel?
Det vil tage dig en 15 minutters gang at komme til byens centrum fra Pousada Nobre Vista hotel. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Pousada Nobre Vista hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Pousada Nobre Vista hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Pousada Nobre Vista hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Pousada Nobre Vista hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Pousada Nobre Vista hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Pousada Nobre Vista hotel er 88$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Pirenópolis hotellet?
På Pirenópolis hotellet kan gæster vælge mellem Studio Deluxe med en queensize-seng, Tre mands værelse Executive og Værelse Deluxe med en queensize-seng. - ❓
Tilbyder Pousada Nobre Vista hotel indkvartering til handicappede?
Ja, Pousada Nobre Vista hotel har værelser med handicapfaciliteter, badeværelser for handicappede og kørestols adgang for gæster med særlige behov. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte. - ❓
Hvilken slags pool er der på det Pousada Nobre Vista hotel?
Der er en swimmingpool på Pousada Nobre Vista hotel.